Bizi Aramak için TIKLAYIN

Petek Temizliği

Kalorifer Petek Temizliği

Peteklerin üstü sıcak, alt tarafı soğuk ise petek temizliği yaptırmanız gerekir. Böylece hem ısınma sorununuz ortadan kalkar, hem de yakıt tasarrufunuz sağlanmış olur. Genellikle peteklerde ısı tam olarak iletilmediğinde, havasının alınarak giderileceği düşünülür. Ancak bu durumda peteklerin havasını almak yeterli olmayacaktır. Böylece Kalorifer tesisatınızda herhangi bir sorun yoksa ısınma sorunu yaşamaz, yakıt sarfiyatınız da düşük olur. Eğer bunların tam aksi bir şekilde sorun yaşıyorsanız öncelikle kalorifer peteklerini kontrol ettirmeniz gerekir. Peteklerde ve kalorifer tesisatında kireçlenme gibi sorunlar varsa mutlaka petek temizliği yaptırmalısınız. Yöney Petek Temizleme Servisi; peteklerinizle ilgili sorunlarınızı çözer ve en iyi şekilde temizliğini yapar.


Petek Temizleme Neden Gereklidir?


Petek temizleme, öncelikle sağlıklı ve huzurlu bir ev hayatı için gereklidir. Petekler de kış aylarında evin en önemli eşyalarından biridir. Çünkü peteklerin ısınmadığı bir ortamda, yeterli ısı artışı sağlanamaz ve özellikle evdeki çocuklar olmak üzere grip, nezle, bronşit gibi hastalıklar sıklıkla görülür. Ayrıca ev yeteri kadar ısınmadığı için ve petek temizleme de yapılmadıysa evinizde rutubet oluşabilir. Rutubet de evinizin hijyeni açısından en büyük düşmandır. Bunların üstesinden gelmenin tek yolu peteklerin %100 performansla çalışmasıdır. Tesisat sektöründe petek temizliği konusunda uzman, işini en iyi şekilde yapan firmalardan olan Yöney Petek Temizleme Ekibi ile çalışmak, bu performansa erişmek için en kolay yoldur. Petek temizleme gerçekleştikten sonra aradaki farklar bazen yüzde 50’ye kadar çıkmaktadır. Önceden ödediği faturaların yarısını ödeyenler, üstelik daha iyi ısındığını söyleyen aileler çoktur.


Petek Temizleme Nasıl Yapılır?


Bazı kimyasal maddeler peteklerdeki tortuyu yok eder. Uzman ekibimiz dikkatli bir şekilde uygular. Petek yıkama dediğimiz uygulamayı uygular. Banyodaki havlupan sökülüp evinizdeki bütün petekler kapatılıp sadece banyodaki açık kalır. Sökülen petekten klozete bağlantı hortumuyla petek yıkama makinesiyle kirli su klozete akıtılır. Bu işlem yapılırken kimyasal karışım cihaza konur ve kesinlikle petekleriniz sökülmez, evinin kesinlikle kirlenmez.


Doğalgaz sistemi hemen hemen hepimizin evinde var. Önceden hepimiz evimizde kömür sobası kullanırdık ve 15 gün arayla temizlik yapardık. Temizlik sırasında yerlere dökülen kurumlar simsiyah olmuş halı ve duvarlar olurdu. Gelişen zamanla doğalgaz hayatımızı kolaylaştırdı. Siz farkına varmadan tesisatınız ve petekleriniz zamanla tortulaşır çamurlaşır bakteriler ve kirler birikir. Bunlarda peteğinizin ısı yalıtımını düzenli yapmasını engeller. Kombiyi yüksek açsanız bile ısınmanızda faydası değil faturanızın yüksek gelmesine sebep olacaktır. Değişen tek şey yüksek gelen faturalarınızdır. Peteklerinizi sökmeden yerinden oynatmadan temizliyoruz. Ekibimiz teknolojik cihazımızla temizliği yaptığı için eviniz inşaat alanına dönmüyor. Kimyasal karışımlarla temizlenen petekler ilk günkü gibi ısıtmaya başlarlar.


Petekleriniz düzenli ısınmıyorsa temizlik zamanı gelmiş demektir. Cihazımızla petek temizliği yapan ustalarımız evinize zarar vermeden petek temizliğini yapıyorlar. Petek temizliği yapıldıktan sonra kombinizin daha etkili çalıştığını fark edersiniz. Ertelediğiniz ya da önemsemediğiniz petek temizliği kombi yüksek ayarda olsa bile tesisatınızdaki yer yer oluşan tıkanıklıklar nedeniyle etkili ısınma yapamaz. Bu yüzden firmamızı arayarak destek alabilirsiniz. Ekibimiz ve teknolojik cihazlarımızla özenli ve itinalı çalışmayla sizi memnun eder.


Doğalgaz Kullanımı İçin Ufak Detaylar


Yüksek gelen faturalar hepimiz için sıkıcı bir durumdur. Hem maddi açıdan zorlanır hem yeterince ısınmamış olsak bile yüksek faturalar ödemek zorunda kalırız. Doğalgaz faturasında tasarruf yapmak için mekanımızın içinin ve dışının yalıtımı yapılmış olması gerekir. Kapı ve pencerelerin ısı geçirgenliği iyi olmalıdır. Ancak bu yöntem biraz masraflı olabilir.


Doğalgaz Faturasından Tasarruf


Doğal gazla ısınan dairemizde peteklerdeki su akışının yavaş olması yüksek fatura ödememize sebep olur. Peteklerdeki su akışı yavaş olduğu için kombi daha fazla enerji harcar. Kombi bakımı ve petek temizliği yaptırmak faturalarımızda %25 oranında tasarruf sağlar ve kalorifer peteklerinin ömrünü uzatır.


Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.